Wybierz miasto:
KLIKNIJ TUTAJ
 
 

Korzyści z praktycznej nauki zawodu

Absolwenci szkół średnich zawsze stoją przed wyborem dalszej drogi – jaką wybrać, aby zapewnić sobie dobrą pracę? Te osoby, które postanowiły udać się na studia, także zadają sobie pytanie – co zrobić, kiedy skończy się etap tej edukacji i nadejdzie czas na podjęcie pracy? Sam tytuł po studiach nie gwarantuje zatrudnienia, rynek jest obecnie przesycony. Pracodawcy zgodnie twierdzą, że w pracy liczą się kwalifikacje i umiejętności. Te można zdobyć już po ukończeniu szkoły średniej, nawet bez świadectwa maturalnego – wystarczy podjąć naukę w szkole policealnej. Jakie korzyści płyną z praktycznej nauki zawodu?

 

 

Szkoła policealna – nauka praktycznych umiejętności

Szkoła policealna daje możliwość szybkiego zdobycia rzetelnej wiedzy z wybranego obszaru. Mówiąc „rzetelna wiedza”, mamy na myśli także praktyczne umiejętności. Wiedzę z książek można posiąść w dowolnym czasie, sednem jest przełożenie jej na działanie. I tego właśnie uczą się słuchacze szkół policealnych. Po roku lub dwóch edukacji, możesz uzyskać dyplom państwowy, uprawniający Cię do wykonywania zawodu. Dla wielu pracodawców jesteś wtedy cennym nabytkiem – czas potrzebny na wdrożenie Cię do wykonywania obowiązków służbowych jest minimalny.

Ponadto, zawód może uzyskać każdy, kto ukończył szkołę średnią. Do rozpoczęcia nauki nie jest wymagane posiadanie egzaminu maturalnego, a dostanie się do grona słuchaczy nie jest determinowane ocenami. Szkoły policealne dają równe szanse na wejście na rynek pracy każdemu. W dodatku – co również bywa istotne – nie trzeba dysponować sporym budżetem na opłacenie nauki. Medical School to placówka, w której bezcenną wiedzę otrzymasz… za darmo. Jedyne co musisz zainwestować, to Twój czas.

 

 

Nauka w szkole policealnej teraz – pewne zatrudnienie w przyszłości

Nauka w szkole policealnej to perspektywa pewnego zatrudnienia. Edukacja – która trwa maksymalnie dwa lata – zakończona jest państwowym egzaminem. Dla potencjalnego pracodawcy jest to jasny przekaz, że osoba z wyuczonym zawodem posiada niezbędne zasoby wiedzy oraz praktyczne umiejętności, dzięki którym może od razu rozpocząć pracę. Z perspektywy osoby dającej zatrudnienie, jest to oszczędność czasu i pieniędzy, które zazwyczaj musi poświęcić na przyuczenie nowego pracownika. Dla pracodawcy – to zysk, dla Ciebie – pewność, że znajdziesz etat.

Już pracujesz? Szkoła policealna to doskonały sposób, aby za zero złotych poszerzyć swoje kwalifikacje. Nowe kompetencje i praktyczna wiedza otworzą przed Tobą nowe możliwości. Nauka w szkole policealnej odbywa się w trybie weekendowym – dlatego (jeśli nie pracujesz w weekendy) nie będzie kolidować z Twoim obecnym zajęciem zarobkowym.

 

 

Szkoła policealna – lepsze perspektywy na rynku pracy, także zagranicznym

Nauka konkretnego zawodu daje Ci większą szansę na zatrudnienie – w krótkim czasie. Dodatkową korzyścią jest to, że możesz liczyć na pracę także zagranicą. Egzamin państwowy może uprawniać Cię do pracy na terenie Unii Europejskiej – a co za tym idzie, za wyższe stawki. Wystarczy jeden rok bezpłatnej nauki, aby mieć możliwość rozpoczęcia kariery w Polsce, lub poza nią. To doskonały start
i szansa na przeskoczenie etapu wstępnego na ścieżce kariery.

Musisz wiedzieć, że oferta szkoły policealnej nie jest dziełem przypadku. Aktualne zapotrzebowanie na ryku pracy ma odzwierciedlenie w dostępnych kierunkach. To pracodawcy potrzebują konkretnych fachowców, a szkoły policealne umożliwiają chętnym zdobycie uprawnień i podjęcie pracy właśnie w tych obszarach rynku. Jeśli zdecydujesz się na dalszą naukę – to również masz ułatwione, bo masz już praktyczną i teoretyczną wiedzę w swoim zawodzie. Przyszłość masz w zasięgu ręki – zapisz się na wybrany kierunek i podejmij naukę.

 

Wypełnij formularz

Uzupełnij formularz kontaktowy, wybierz miasto oraz interesujący Cię kierunek kształcenia. Podaj swoje dane i wyślij do nas.
 

Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą

Zadzwoń

Wybierz miasto, a następnie kontakt. Posiadamy placówki w dwunastu miastach w Polsce. Zapraszamy do kontaktu!
 

Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą
 
Kliknij tutaj i zapisz się do Medical School
Kontakt z Medical School