Wybierz miasto:
KLIKNIJ TUTAJ
 
 

Jak zmysły mogą zmienić twoje życie

Jak zmysły mogą zmienić twoje życie

 

Rok 2021 jest rokiem bardzo wyjątkowym i przełomowym. Ostatnie miesiące pokazały nam, że niczego w życiu nie można być pewnym. Wielu ludzi straciło pracę, a jeszcze więcej zastanawia się czy jest we właściwym miejscu i pragnie zmiany w swoim życiu. Jeśli utknąłeś w miejscu i nie wiesz co dalej zrobić, pora zacząć działać. Perspektywy są bardzo obiecujące. Kierunkiem rozwoju człowieka w obecnych czasach jest połączenie wielu dziedzin życia w jedno, a można to osiągnąć dzięki terapii zajęciowej.

Medical School - Terapeuta zajęciowy

 

 

Czym jest terapia zajęciowa?

Terapia zajęciowa jest swego rodzaju połączeniem psychoterapii, psychologii, pedagogiki, fizjoterapii  i  prowadzi do  osiągnięcia zdrowia, dobrostanu i satysfakcji życiowej poprzez uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych. Takie zajęcia obejmują wykonywanie codziennych czynności, które są związane z funkcjonowaniem w środowisku domowym, zawodowym czy w czasie wolnym. Zajęcia terapii są dla uczestniczącej osoby znaczące, nadają jej życiu sens, umożliwiają bycie produktywnym.

 

Terapeuta zajęciowy – zawód XXI wieku

Zawód terapeuty zajęciowego jest zawodem przyszłościowym. Terapeuta pomaga  powrócić do zdrowia osobom chorym, niesamodzielnym, niepełnosprawnym, z rożnymi zaburzeniami psychofizycznymi, a takich osób, w dzisiejszych czasach jest coraz więcej.  

 

Co tak właściwie robi terapeuta zajęciowy?

Terapeuci pracują nad pobudzeniem wszystkich zmysłów:

  • węchu, czyli aromaterapia,
  • wzroku, czyli leczenie kolorami (chromoterapia),
  • dotyku, poprzez masaż relaksacyjny,
  • smaku, poprzez podawanie specjalnych przypraw,
  • słuchu, czyli muzykoterapia,

stosując wiele rodzajów terapii takich jak Arteterapia, Ergoterapia czy Estetoterapia. Brzmi profesjonalnie? Bo terapeuta jest swego rodzaju psychologiem i psychoterapeutą w jednym.

 

Medical School - Pracownia terapii zajęciowej

 

Jak zostać terapeutą zajęciowym?

Do wykonywania zawodu potrzebna jest jedynie empatia i posiadanie wykształcenia średniego.  Szkoła medyczna  MedicalSchool zapewni zdobycie zawodu terapeuty zajęciowego, każdej osobie, która skończyła szkołę średnią.

 

Dlaczego MedicalSchool?

Placówka MedicalSchool jest jedyną szkołą w Twoim mieście, która daje możliwość zdobycia zawodu terapeuty zajęciowego całkowicie za darmo. Nauka i egzaminy są bezpłatne! Kształcenie odbywa się w trybie weekendowym. A co najważniejsze, wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Szkoła nie wymaga matury!

MedicalSchool posiada bazę pracowni terapii zajęciowej oraz bazę ośrodków terapeutycznych, z którymi współpracuje w ramach praktycznej nauki zawodów. Możesz zostać terapeutą zajęciowym w 2 lata, ucząc się jedynie w weekendy i za darmo!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.medyk.net.pl

Wypełnij formularz

Uzupełnij formularz kontaktowy, wybierz miasto oraz interesujący Cię kierunek kształcenia. Podaj swoje dane i wyślij do nas.
 

Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą

Zadzwoń

Wybierz miasto, a następnie kontakt. Posiadamy placówki w dwunastu miastach w Polsce. Zapraszamy do kontaktu!
 

Wypełnij formularz. Skontaktujemy się z Tobą
 
Kliknij tutaj i zapisz się do Medical School
Kontakt z Medical School